| ingerash_6577 a întrebat:

Cate perechi de pantaloni/blugi ar trebui sa aiba o adolescenta in garderoba? Dar alte chestii (bluze, tricouri, altele...)? Funda:*

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Depinde de persoana. Mie una nu-mi place sa-mi cheltui banii pe haine sau sa colind magazinele si imi cumpar ceva nou de imbracat decat foarte rar sau in cazul in care intamplator vad ceva care imi place (rar se intampla, fiindca am un stil mai ciudat). Asta pentru ca stilul in care ma imbrac e acelasi si e personalizat, astfel incat sa ma reprezinte. Nu ma iau dupa ceea ce se numeste "moda", fiindca mi se pare aiurea sa te imbraci intr-un fel doar fiindca "se poarta", cand, de fapt, hainele pe care le porti nu spun nimic despre tine. E aberant si penibil. Revenind la numarul de haine, eu zic ca nu-ti trebuie mai mult de 5 perechi de pantaloni/ blugi etc., 10-15 tricouri/ bluze/ maieuri etc. Dar repet, depinde de cat de mult tii cont de "moda" si de alte lucruri de felul asta.

| Nein a răspuns:

Cel putin : 15 de perechi de pantaloni, 10 rochite, 20 de tricouri, 10 bluze... eu cam atate am, dar trebuie sa o reinoiesc * garderoba* zilele astea. sper ca te-am ajutat cat de cat... cu o ideee :****************