| anonim_4396 a întrebat:

Salut, azi am plâns fără sa vreau în fata iubitei, pur și simplu m-a izbucnit dintr-o data, eu fiind un băiat mai răutăcios și mai rece asa, cu ea nu sunt chiar asa doar ca acum îmi e o rușine de mor ca am făcut-o. Imi vine sa ma despart de ea de rușine. Nu ma întrebați motivul. Vreau doar sa știu ce as putea sa fac sa nu para ca de fapt sunt un plângăcios chiar dacă eu nu sunt asa. Parca îmi vine sa întru în pământ de rușine.

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Daca ai plans te-ai descarcat. Asta nu-ti poate face decat bine.

Plansul nu transmite un mesaj "sunt slab". Mesajul este "sunt trist" si/sau "am nevoie de ajutor".

Problema ta cred ca ti se trage de la "am nevoie de ajutor". Poate crezi ca asta te face slab. Nu e de mirare, pentru ca traim intr-o cultura individualista. Dar sunt putini cei ce reusesc fara ajutor. Ai si nevoie de independenta si nevoie de dependenta.

In concluzie, plansul te face mai uman. Daca zici ca esti de piatra asta te ajuta intr-o relatie.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă e un caz izolat și chiar ai avut motiv în acel moment nu mi se pare mare chestie. suntem oameni, e normal să avem emoții și uneori să nu le putem controla. nu cred că pentru un caz izolat de genu te-ar considera plângăcios sau etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te înveți să trărești cu rușinea. Civilizația noastră, societatea noastră consideră că un bărbat e papă lapte dacă plânge. Aceasta poate face ca un bărbat să se îmbolnăvească de nervi, căci prin plâns se descarcă nervii. Așa că, consolează-te că ești om sensibil și ai suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Explică-i că plânsul unui băiat nu e întotdeauna un semn de slăbiciune.

| Dana2103 a răspuns:

De ce te simti inferior?
Orice om plange, barbatii mai rar ce i drept dar plang. De fapt nu mai rar. Plang des dar nu arata de cele mai multe ori, asta nu inseamna ca nu plang in fata cuiva chiar deloc. Stiu atatia baieti care plang cu sau pentru iubite. Nu e ceva de condamnat sa ti fie rusine.

| Michaeel a răspuns:

Ai plans... Mare lucru? Este normal sa plângi și cel mai probabil asta a sensibilizat-o pe iubita ta căci lor le plac băieții sensibili. Nu te mai gândi la asta și gata, spune-i sa uite de faptul ca ai plâns dacă te face sa te simți mai bine.

| McGregor788 a răspuns:

Credeți că acum o sa încerce sa se comporte mai atent cu mine doar pentru ca va crede ca voi reacționa la fel? E prima data în viata mea când am plâns de fata cu o fata. De aia m-am gândit și la despărțire. Dar nu am de gând sa ma despart pentru atata lucru laughing

| Bbbbbbbmona a răspuns:

De ce sa iti fie rusine cu tine?
E cel mai frumos lucru pe care l am auzit, să plângi in fața iubitei tale, eu nu am avut parte, dar depinde de subiect, dar cred ca as plânge de fericire, e o dovadă a iubirii, de obicei noi fetele suntem mai sensibile si plângem de la orice, la voi sa zic e un moment unic, ar trebui sa vorbesti cu ea, si sa ii zici ca vrei sa dai uitării faza asta, si sa se prefacă ca nu a existat niciodată, si te va înțelege cred! Si băieții vagabonzi mai plâng uneori!laughing))