| BlairArnsberg a întrebat:

Salut, Azi mearga la o petrecere si normal ca voi servi bauturi alcoolice si anume bere! )) Dar intodeauna cind servesc bauturi alcoolice acasa mama ma miroase si miroase a alcool, cum pot scapa de mirosul de alcool cind ma intorc acasa?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa faci orice, mirosul de alcool nu se duce decat dupa vreo cateva ore.

| foxsilver a răspuns:

Mesteca putin mărar proaspăt.Pe vremuri, soferii procedau asa, ca sa nu fie depistati de catre politisti.

| vanessa001 a răspuns:

Poti sa mananci dupa 3-4 biscuiti pentru a absorbi acei acizi ce produc mirosul de alcool iar dupa o guma orbit foarte mentolata.
-nainte de fiecare pahar de alcool pe care il consumi, doua pastile de guma de mestecat cu multa menta sau aroma de fructe te vor ajuta.
-Un alt pont pentru evitarea momentelor jenante de a doua zi este consumarea unui singur tip de alcool. Daca vei combina bauturile, mirosul suparator nu va disparea nici macar a doua zi, chiar daca te speli pe dinti de mai multe ori.
-http://www.ziare.com/......re-994105. :* Fundita?

| Anononymus a răspuns:

Stiu ca pare ciudat dar functioneaza. Dupa ce ai terminat de baut mananca o paine(franzela).O sa te ajute.