| Valy4567 a întrebat:

Salut, am voie să beau bere fără alcool în școală? Regulamentul precizează că este interzis consumul de băuturi alcoolice, nu de bere.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bere total fara alcool nu exista.
In "berea fara alcool" exista totdeauna o cantitate de pana la 0.5% de alcool, datorita fermentatiei minimale ale compusilor.
I se spune "fara alcool", fiindca trebuie sa bei peste 10 litrii de astfel de bere pana ce alcoolemia ajunge la nivel alertabil de sondele politiei.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai voie

| Bizon95 a răspuns:

Trebuie sa fie ABSOLUT fara alcool - 0, 0%
0, 5% este ilegal

totusi, TOTUSI, bun venit in realitatea reala, daca esti prins 0, 0% nu o sa intereseze pe nimeni si nefiind sala de judecata in care sa dovedesti contrariul, asa ca tot or sa te taxeze

asa ca, in locul tau nu as risca... PENTRU CE?!?

| RobertMoon a răspuns:

Ai voie. Daca nu contine alcool de ce nu? Eu cand eram la liceu se gaseau vinuri in cutie ca de suc cu pai si beam laughing si tot nu a observat nimeni.

| NGheorghe a răspuns:

Cu bere fără alcool ai voie, dar nu ai voie să râgâi. happy

| TristanTzara a răspuns:

Ai voie, eu am băut bere cu alcool la fiecare oră și n-au zis nimic.