| Fafy a întrebat:

Saluthappycare este campul lexical al fenomenelor naturii? cu cat mai multe cu atat mai bine

5 răspunsuri:
| bebelinnAa a răspuns:

Pomi,iarba,flori,ciuperci,randunele,soare,vant,gaze,gargarite,furnici,raze de soare,ploaie, trasnet, fluturi,

| Fafy explică:

Nu

| DeDeKiDoo a răspuns:

Pai vant, fulger, soare ...tot ce tine de ce se intampla in natura...ploaie,.nui chiarasa degreu cauta prin dictionar si uitate in natura te pup si spor la gasit.:*:*fundita?

| irinutzzaa a răspuns:

Iarba, pomi, copaci, flori, vant, ploaie, gaze, fluturi, trasnet.

| Aless_Victor_1979 a răspuns:

Iarba, flori, copci, nori, frunze, pasari, fenomene ale naturii(ploaie, vant, trasnet, etc.), si alte chestii care tin de natura si nu sunt facute cu mana omului.