| RazvanC28 a întrebat:

Salut! Ce as putea sa fac sa devin un tip mai cu umor/amuzant, ma consider o persoana destul de plictisitoare, probabil mi se trage de la anxietate, am pierdut multi prieteni si nu vreau sa mai pierd, cu fetele nu stau prea bine, dar nu la asta ma refer, vreau doar sa fiu putin mai spre centrul atentiei. Ar trebui sa fac o vizita la psiholog?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ar trebui sa fac o vizita la psiholog?
Nu e cazul.
Socializarea se face apropiindu-te de oameni, căutându-i.

| zurick a răspuns:

Nu-ți trebuie umor pentru a nu fi plictisitor, de altfel nici prieteni care nu te plac așa cum ești. Umorul e înnăscut, nu cred că se poate învăța că nu e ca și cum te apuci de bancuri, e un flux de idei venite pe moment.
" Ar trebui să fac o vizită la psigolog? "
Oricine are nevoie, unii mai mult ce-i drept, dar asta nu înseamnă că e inutil mersul la unul.

| Apokales a răspuns:

In privinta nevoii de atentie, ai putea sa mergi in fundul gol pe strada. Dar pentru a avea umor iti trebuie mai mult, un simt de observatie aparte, informatii, carisma si creativitate, care nu se intavata.

| UnDiavol a răspuns (pentru Apokales):

Fundul gol pe strada laughing)

| AndrElle a răspuns:

Nu. Socializează mai mult. Caută persoane pozitive, empatizeaza cu ele.