| IIIIIIIIIIIII a întrebat:

Ce exercitii pot face sa devin mai flexibila? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| SweetSecrets a răspuns:

Hey:*Poti incerca:cosuletul,sfoara,barcuta,lumanarea, podul de sus, de jos->astea sunt cele clasice.Altele;
Stai in piciore,ridica piciorul stang cu mana stanga, pe langa cap, binenteles fara sa-l indoi.Stai asa cat mai mult.Repeta ex si cu dreptul.Nu incerca exercitiile fara o incalzire:http://www.videosport.ro/view.php?cat=44&id=150.Spor la treaba!:*:)

2 răspunsuri:
| IIIIIIIIIIIII explică:

Multumesc,SweetSecrets, dar...ce inseamna "cosuletul" si "barcuta"...happy?

| SweetSecrets a răspuns (pentru IIIIIIIIIIIII):

Asta e barcuta:http://www.google.ro/......tp?/imgres legani in fata si in spate;)),(Pozitia de plecare: culcat pe burta. Indoiti genunchii. Apucati cu mainile labele piciorului, trageti in sus picioarele contractand muschiii fesieri si ridicand capul. Stati in aceasta pozitie numarand pana la 5 si balansandu-va usor. Durata: de 4 ori.)La cosulet nu prea stiu cum sa iti explic.Te asezi tot pe burta,luand aceeasi pozitie ca la barcuta,numai ca aici nu apuci picioarele cu mainile,ci doar incerci sa lipesti varful degetelor de cap,iar palmele le tii pe podea,bratele intinse(este cam greu,reusesti dupa ceva mai mult timp:). Sper ca ai inteles,insa iti sugerez sa te duci la aerobic, dansuri, locuri unde treci prin foarte multe exercitii:*1