| litere123 a întrebat:

Ce informații îmi puteți oferi despre Facultatea de Litere din București? Orice este binevenit... Mulțumesc!

1 răspuns:
| Moraru_Emma_1997 a răspuns:

Știu doar că se intră extrem de greu, locuiesc în București de jumătate de an, dacă dorești îți pot da detalii despre chirie aici și cum este.

1. Daca vrei sa vii la facultate trebuie sa tii cont de următorul aspect: daca vrei chirie este super scump in luna Septembrie respectiv Octombrie totul sare in aer. Abia prin Noiembrie -Decembrie reusesti sa găsești ceva ok, resturile.
2. iti trebuie minim 250 de euro sa te descurci cu chiria, trebuie sa cauți un agent imobiliar care sa te ajute sa găsești cat mai aproape se facultatea ta si de metrou, traficul este infernal aici.

3. Totul este super extensive. Daca vrei sa iti faci un moft, este bine sa te apuci de treaba si sa iti iei un job in paralel. Prețurile sunt super mari aici la tot.
Daca mai vrei si alte detalii te astept cu un mesaj in privat iar eu am sa iti spun can tot ce stiu pe aici. Multa bafta cu înscrierea!?♥️