| alexalx1234 a întrebat:

Ce pot vorbi cu o fata ce este pasionata de desen? Vreau sa ii fac o impresie buna.

Răspuns Apreciat de Editori
| OldSoul a răspuns:

Te folosesti de autoironie.
Ii spui ceva gen:
"Eu sunt un mic Eminescu, cand pun eu mana pe creion/pensula, dau nastere la mari capodopere.
Bine, asta cel putin in mintea mea, acolo chiar arata bine, insa, insa in realitate nu cred ca exista ceva mai oribil ca desenele facute de mine, dar din ce am vazut, tu esti foarte priceputa, si, ma gandeam, ca imi poti impartasi din secretele tale, promit ca nu le voi divulga fara sa-ti cer aprobarea"

Bine, dupa cum ai vazut, exemplul dat de mine e destul de lung, si are nevoie de o introducere, in introducere o poti intreba gen, ce mai deseneaza, apoi spui ceva asemanator cu exemplul dat de mine, iar dupa asta o intrebi de unde-si gaseste inspiratia, pe unde-si petrece timpul liber cand nu deseneaza, daca face poze.

Sunt doar cateva idei menite sa te ajute.
Mult spor!

| raMLesS a răspuns:

Vezi ca il confunzi pe Eminescu cu Da Vinci laughing rolling on the floor

| OldSoul a răspuns:

Asta era si ideealaughing

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Despre pictori, ai habar de vreunu?

| alexalx1234 explică (pentru RAY):

Ea deseneaza cu ajutorul unei tablete grafice si uneori manual.

| RAY a răspuns (pentru alexalx1234):

Logic doar suntem in secolul 21, nu ar fi rau daca ai desena si tu, sa o ajuti, sa fi ca un catelus pe langa ea, poate isi va da acces la sex

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Serios? Eu stiam acei catelusi nu au acces la sex

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Dau si eu sperante false

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste-i frumos si respectuos si sigur ii faci o impresie buna!