| unualtu50 a întrebat:

Ce profiluri sunt la liceu si ce materii faci la fiecare?

Răspuns Câştigător
| laAAal a răspuns:

Buna! pai sunt foarte multe dar cele de baza sunt:
mate info:acolo faci multa matematica si informatica(plus tic)
stiinte ale naturii:se pune mai mult accentul pe bio chimie si fizica,dar nu se neglijeaza restul mateiilor
filologie:aici,desi scapi de bio chimie fizica si mate,mananci lmb rom si celelalte limbi strainte pe maine plus latina
stiinte sociale:aici scapi de mate dar se face multa logica,psihologie, economie si filozofie, istorie/geografie si romana

astea sunt cele mai cautate profile. sper ca te.am ajutat:*