| emu a întrebat:

ce se intampla daca un copil fumeaza de la 13 ani?

14 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Pai sa vedem. Daca fumezi de la orice varsta este foarte foarte nociv pentru oricine, dar de la 13 ani, cand corpul uman si plamanii sunt in dezvoltare, ce crezi ca se poate intampla? Doar iti scurtezi viata cu vreo 10 ani, dar presupun ca pentru tine e mai important sa fumezi si sa te dai mare in fata prietenilor tai decat asta, asa ca fumeaza in continuare si distruge-ti viata.straight face

| anss23 a răspuns:

Aaa. si uite si cateva site-uri care iti raspund mai bine la intrebare:
http://www.armonianaturii.ro/......86-articol
http://www.potsamalas.ro/efectele-negative-ale-fumatului-asupra-sanatatii

| カルメン a răspuns:

Pana la 20 e mort...

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Nu e bine sa fumezi nici la 13ani nici la 30 fumatul este foarte nociv, provoaca imbatranirea tenului, plamani au de suferit se ingalbenesc dinti, si se spune ca o tigara scurteaza o zi din viata si sunt multe probleme in principiu fumatul nu este sanatos.

| SERIOUX a răspuns:

Emu si tu fumezi la 13 ca minewinking nu se intampla nimic

| Lucix a răspuns:

Cum nimic ma?! Pai iti strici sanatatea, numai cresti, imbatranesti mai repede, stri tenu.Lasa`te. Daca fumezi asa ocazional, la o petrecere in club, ar mai merge. Dar mai bine nu.

| mateivali98 a răspuns:

Nimic bun.

| EnjoiProSkater a răspuns:

Serioux esti uh sigur fumez de la 11 ani si acz am 15 si deja am problema cu respiratia nu fumez de 4 ani dar respir ff greu si m`am lasat.

| deviant18 a răspuns:

Vorbind din experienta, nu se intampla nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se întâmplă că la 20 o să tuşească la fel ca un moş şi o să pută ca o scrumieră nespălată, de nu o să-l mai sărute nici o fată. Şi e posibil ca la 40-50 să aibă cancer pulmonar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mori mai repede... traiesti mai putin. te bucuri de viata si mai putin

| Davyd_Davy_1996 a răspuns:

Nu mai fuma ba ca nu e bine deloc deorece poti sa faci cancer la plamani iar pe la 50 nu-ti mai dau multe sanse daca u fumezi de la varsta asta.ESTI NEBUN

| iSaN a răspuns:

Du-te ma de aici cancer pulmonar, iauzi straight face eu fumez de la 10 ani si acu am 14 si n-am nici pe draq, nu-ti face grij smechere. happy

| Marius_Tand_1995 a răspuns:

Ba stiu ca e tarziu sa iti raspund la sai ca eu am fumat de la 9 pana la 11 si n-am dificultati de respiretie si cand naveam bani fumam din hartie de carte