| Beniamin122 a întrebat:

Salut, ce ziceți dacă la mate sunt de vreun 5 și la română de vreun 6-7 fac față la Grigore Ghica Dorohoi la Științe sociale sau Filologie? Gen să și intru( sau să merg la profesională)?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Trage tare de tine si intra la liceu nu la profesionala dar in fine, nu vreau sa creez eu polemici happy

| Beniamin122 explică (pentru Simpatic):

Păi aș vrea la liceu, dar nu stiu care e mai ușor din filo sau științe sociale. Tu care crezi?

| Simpatic a răspuns (pentru Beniamin122):

Alegerea este mai mult in functie de ce inclinatii ai :
filo se bazeaza pe limbi precum: romana, engleza, franceza, germana, latina
Stiinte sociale se bazeaza pe istorie, geografie si cultura civica etc
insa fiecare dintre ele deschide anumite usi mai departe, trebuie sa te interesezi care cum si in ce fel iti dau oportunitati pe viitor

| Beniamin122 explică (pentru Simpatic):

Aha, păi eu știu mai multă geografie dar istorie nu prea, și știu și engleză, franceză și română dar celelalte nu prea așa că mna nu stiu la care să merg.

| Simpatic a răspuns (pentru Beniamin122):

Eu nici atat nu pot alege pentru tine happy

| Beniamin122 explică (pentru Simpatic):

Ehh nu alegi, iți spui și tu opinia))