| Alex2o17 a întrebat:

Cine imi poate spune la ce foloseste si pentru ce este bun root-ul pe telefoane?

1 răspuns:
| VladCosmin007 a răspuns:

Pai... cam la orice. Telefonul se misca cu cel putin 30% mai bine decat inainte, iar daca esti "gamer" poti sa iti iei orice joc care costa bani pe magazin play gratis, mai mult decat atat, poti si sa iei hack la orice.
Foarte multe aplicatii care nu le gasesti pe magazin play... deci: rooteaza-ti mai repede telefonul daca arzi de nerabdare. Costa in jur de 50-100 lei pe net, in special pe olx: suni omul, te duci la el acasa, iti rooteaza telefonul, iti ia cateva aplicatii, ii dai bani si aia e.