| samsung_2722 a întrebat:

Salut cine stie ce e iphonul

2 răspunsuri:
| GuessWho a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/IPhone
In dreapta ai si o imagine, ca sa-ti faci o parere despre el:)

| AleX199506 a răspuns:

IPhone este în același timp un telefon mobil, un player multimedial și un dispozitiv de comunicație fără fir anunțat de către Steve Jobs, CEO al companiei americane Apple, Inc., în timpul discursului său de la Macworld Conference & Expo de la 9 ianuarie 2007. iPhone are suport pentru push e-mail, telefonie mobilă, SMS, navigare web. În plus este dotat cu un ecran de tip touchscreen, include funcțiile regăsite la playerele media iPod și rulează o variantă a sistemului de operare Mac OS X.
iPhone a fost lansat în Statele Unite la data de 29 iunie 2007, fiind disponibil în magazinele Apple Store sau AT&T. La 11 iulie 2008 Apple a lansat modelul iPhone 3G, compatibil cu 3G și cu GPS asistant. În România terminalul iPhone 3G a fost lan.
Primesc o funda?