| CosminBone a întrebat:

Cineva din Iasi care a fost la piscina Apollo. Piscina asta are adancimea doar de 1.80? Pentru ca eu nu stiu sa inot si imi este cam aiurea sa merg asa degeaba si sa stau la patura. Va rog spuneti-mi.

1 răspuns:
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Cel mai ok este sa intrebi din prietenii tai care au mai fost acolo,in principiu,daca apa de acolo ti-ar veni pana putin peste umeri,iti va fi confortabil in apa,daca iti junge la barba,vei simti un usor discomfort,daca iti ajunge undeva la nas sau peste,e important sa ai un prieten de nadejde langa tine care sa te sustina de la subtioara din momentul in care aterizezi in apa intrand cu picioarele pur si simplu,iti tii respiratia si te bazezi pe prietenul tau care te va scoate cu capul la suprafata,si de acolo ii vei spune sau nu,ca vrei sa te scoata din apa, dar cu calm, sa nu te pierzi cu firea. E important sa ai incredere, vorbeste dinainte sa ajungeti la piscina, CURAJ!