| AndreiDoMino a întrebat:

Cum as putea cuceri o fata?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cum sa cuceresti o fata!
Aici sunt niste reguli care daca sti sa le folosesti si ai curajul sa le folosesti, ar trebui sa iti asigure destul de multe prietene.

1) Nu conteaza cate carti sau cate articole ai citit despre cum sa cuceresti o fata. Important e sa observi si sa aplici. Daca citesti ceva, o sa vezi ca ori iti da niste repere foarte vagi ori niste repere care te constrang. Totul trebuie aplicat la nivelul si locatia ta. Cel mai util e sa incerci sa cuceresti o fata, sa iti iei notite ce a mers si ce nu a mers, si sa treci la urmatoarea, si asa mai departe.

2) Cand incerci sa cuceresti o fata, nu o lua cu replici de agatat, un simplu buna e de ajuns. Replicile de agatat pot sa fie geniale, dar doar daca sti sa le folosesti. Daca o ataci pe una cu "Eu nu sunt asa de inalt, dar stau pe portofelul meu" nu prea o sa mearga, daca o iei cu "Eu nu sunt asa de scund, dar stau pe portofelul meu. Groapa mare. Urmatoare bere e de la tine" o sa mearga si mai putin, dar daca sti cum sa spui replica asta, sa o imbraci cu cateva cuvinte ulterior, o sa obti un zambet.

3) Regula celor 5 minute. Prima ta replica trebuie sa fie destul destul de buna incat sa iti castige 5 minute. Nu conteaza daca este o gluma sau un simplu "buna" sau o intrebare, ci conteaza cum imbraci replica: zambet, mimica, comportament. Trebuie sa nu te considere destul de rau incat sa isi ia paharul/prietenele si sa plece. Astea 5 minute sunt incredibil de bune: are timp sa isi faca o impresie despre tine, si iti permit sa ii arati cat de minunat esti. Daca esti un sfant tot degeaba daca nu iti e permis sa ii arati.

4) Zambetul e poarta spre sufletul femeii. Cel mai important semn de simpatie e zambetul. Daca obtii un zambet, inseamna ca te place destul de mult incat sa riste sa fie in preajma ta. Daca nu reusesti nici dupa 10 minute, ar fi bine sa pleci, lupa e pierduta. Mai sunt unii care reusesc sa smulga zambetul si dupa ore, dar mai greu, si doar prin noroc.

5) Cand abordezi o fata, trebuie sa fi relaxat. Daca esti stresat o sa observe. Dar nu o sa observe ca esti timid, ci ca esti ciudat. Ciudat, nu e bine, cel putin, nu initial. Gandeste-te la ce ai de castigat sau de pierdut: daca pleaca pierzi ocazia, daca o sperii nu pierzi nimic, daca sta si o cuceresti, ai castigat o fata.

6) Trebuie sa te simti bine in corpul tau. Asta iti da incredere. Daca nu ai incredere in tine nu o sa aiba incredere in tine. Poarta ceva ce iti place, ce te face sa te simti: frumos/barbat/puternic… Asta o sa te faca sa nu te mai gandesti ca poti sa pierzi. daca gandesti negativ, deja ia pierdut.

7) Nu exista "genul meu". Termenul asta se traduce ca "nu imi placi". Daca nu esti genul ei, nu te grabi sa te schimbi sa devi genul ei, nu ajuta.

8 ) Invata limbajul corpului. O sa iti spuna multe. Daca corpul ei iti spune ca nu vrea sa fie agatata nu incerca, nu ai cum sa cuceresti o tipa care nu vrea sa fie curerita. Daca iti spune ca vrea sa fie agatata, atac-o.

9) Fi glumet, dar nu vulgar sau neserios. O gluma buna te ajuta, restul iti taie eforturile de la radacina.

PS: Am vazut des tipi pe strada, care abordeaza cu replici vulgare orice tipa mai "buna" care trece prin fata lor. Replicile astea nu prea pot fi numite replici de agatat, pe principiul ca oricine foloseste astea se autodescrie ca un mitocan. Oricum, dupa ce tipa ii ignora (cum ar face orice femeie cu cat de mica stima de sine), acesti tipi, incep sa arunce cu tot felul de injurii de genu "esti curva", etc. Si am observat ca aceste comportamente s-au mutat si in cluburi selecte, si desi in alt mod mai "civilizat" tot la fel de penibile si mitocanesti sunt. Daca tipa te-a refuzat, asta e. Treci mai departe. Nu are rost sa o faci curva. Chiar daca ignoram penibilul, situatiei, mitocania, lipsa de gust, etc, tot se ajunge la o intrebare logica: "daca o curva te refuza, cat de barbat esti?".
Sursa: http://gyzzard.wordpress.com/......asca-fete/
Bafta!

| ImHereForYou a răspuns:

Sa-i cumper flori,cucalata, prajituri, bomboane sh sa-i zici ca o iubesti...

| Bubuu a răspuns:

Ii vorbesti frumos, dar nici nu o disperi.Ii zambesti, ii spui cum se mai simte.Cand terminati convorbirea ii spui ''sa ai grija de tine''. O inviti la un suc a 2-a oara, ii dai elegant un trandafir... vorbiti despre interese comune...winking

| Change a răspuns:

Cred ca ar trebui sa fi tu insuti, sa nu incerci sa fi altcineva. Daca te place pentru cine esti e ok daca nu asta este(un cuplu cere doua persoane...cu sentimente unul pentru celalat).

| ocret a răspuns:

Spune-i ca o placi ia-ti inima in piept si intreab-o daca vrea sa fie iubita ta