| MaDu222 a întrebat:

cum imi pot convinge tatal sa ma lase sa imi dau mustata jos? (fara raspunsuri stupide) fundabig grin

9 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Din cate vad in poza ta, nu prea mai esti un baiat care tocmai a dat fata in fata cu pubertatea. Sfatul meu este sa il anunti pe tatal tau ca ai de gand sa porti o discutie serioasa, matura, in care trebuie sa se implice ca un parinte adevarat. Incearca sa il convingi ca ai ajuns la varsta in care trebuie sa fii initiat in viata propriu-zisa si la care nu mai trebuie sa iti fie impuse atat de multe restrictii.
Sunt sigura ca te va intelege.
Mult succes!

| Liviu a răspuns:

Asculta-l Nu te uita la ce te sfatuiesc oameni de jos
El (tatal tau ) stie ce zice
Eu acu regret pe o parte ca nu mi-am ascultat tatal
Si eu aveam 16 17 ani
Si nu aveam cine stie ce mustata.
Dar m-am barbierit
A fost de ajuns sa ma barbieresc de 2 3 ori
Ca dupa a inceput sa creasca
Si eram nevoit sa ma barbieresc mai mereu
Acuma daca nu ma barbieresc la saptamana arat ca un maimutoi
Fii inca multumit ca nu trebuie sa treci prin iritatii taieturi...
De taiat o sa te tai de o sa te plictisesti la inceput
Dupa ceva timp o faci cu ochii inchisi
EU o fac de la 16 17 ani o sa vezi cand o sa iti iasa cosurile
O sa le tai o sa te usture... de la lotiunea de dupa barbierit
intreba-l pe tatal tau sau orce alt barbat care se barbiereste
Cum e
Ei ti-au zis doar ce ai vrut tu sa auzi
Eu nu iti zic ce vrei sa auzi
Eu iti zic realitatea
Iar daca iti dai doar mustata jos iar nu e bine
iti va creste doar mustata mare
Si restul va fi mic
Daca tot vrei sa ai barba
Dai peste tot
Eu cand m-am barbierit prima data aveam puf peste tot aproape
Dar asta e cand esti copil si nu intelegi de alti mai mari ^^

| cristianorudi7 a răspuns:

Si u ai mustata mah?
las-0 ba asa ce te deranjeaza?

mai vb, frate mustata

| Jony123 a răspuns:

Spune-i ca iti sta urat, te mananca mustata mereu, ca rad colegii de tine. El nu te lasa pentru ca dupa ce o razi iti va creste mai tare si mai deasa si mai repede... Foloseste spuma ca sa nu ai iritatii, daca nu vrea cand te duci sa te tunzii ii zici sa iti dea cu aparatul de tuns si pe la mustata si va ramane putin de tot dar se va cunoase si nici urat nu o sa iti stea. Sper ca te-am ajutat, funda plzz?

| Jony123 a răspuns:

Spune-i ca iti sta urat cu ea, ca te manaca mustata sau ca rad colegii de tine...

| ALEXANDRA1356 a răspuns:

De ce sa-l convingi? big grin
Dati-o jos, fara sa stie, cand va vedea, va fi prea tarziu.tongue
Doar nu te omoara din asta.happy

| Anonimusss a răspuns:

Spune-i ca ceilalti rad de tine si poate te lasathinking

| andreeeeea a răspuns:

E normal sa ti`o dai jos doamnehappy
si daca nu vrea sa inteleaga.
fa`o de capul tauhappy

| crooxel a răspuns:

Incearca sa'i explici ca asta fac si colegii/prietenii tai si fa'l sa inteleaga ca nu esti deloc fericit sa o ai