| Teo124 a întrebat:

Salut.
Cum organizez o petrecere?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai bani atunci inchiriezi un restaurant si organizeaza ei totul, tu doar suni fiecare invitat si-l inviti la petrecere.

| StoicAnalysis a răspuns:

Mai intai dai invitatii si vezi cine vine. Apoi cauti un dj sa vina la locatia unde vrei tu sa inchiriezi. Dar daca nu vrei sa aduci personal care sa se ocupe cu muzica, poti sa te ocupi tu cu un sistem de boxe, laptop si eventual un stick cu muzica, daca nu dispui de internet acolo. Apoi inchiriezi un local care se ocupa cu asa ceva si le dai detalii despre cati oameni o sa vina, meniu, bauturi, etc. Si gata.

| sammie a răspuns:

Dai invitatii, iei lucrurile necesare, iei mancare, bautura si muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inviți cunoștințele și prietenii, cumperi cele necesare, faci curat/ordine în casa și amenajezi locuința ca sa arate ca de petrecere.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Un organizator de evenimente te-ar putea ajuta mai mult,asta dacă petrecerea este una mai deosebita,însă o poți organiza și singur/a având în vedere următoarele aspecte:
- Listă cu invitații ( ca să știi numărul necesar de tacâmuri,farfurii,pahare,șervețele, etc.)
- Mâncarea pe care o sa o servești ( din timp bineînțeles),precum și băuturile festive ( ex: șampanie, suc, etc.)
-decorațiuni ( baloane,etc).
-Locul unde se tine petrecerea, dacă este în aer liber, trebuie sa te asiguri ca vremea este favorbabila zilei respective.
-Muzica ( aici poate sa fie diversificata), precum și spațiul pentru dans, etc.

Evident asta le poți face singur /a, însă dacă vrei ceva profesionalism se recomanda sa discuți cu un organizator de eveniment ( care o sa se ocupe personal de toate aceste aspecte ) și evident dacă vrei și dj, trupa muzicala, etc.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Un bax de apă plată cont pe Netflix flori cere cu cașcavl. Liniște fără bubuieturi și muzica la maxim și tot felul de prosti și rahaturi...