| HiperSoul a întrebat:

Cum se numeste tipul de persoane pe care la nebunie ii intereseaza parerea altor persoane despre ei?

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

:-)) interesate, daca se poate spune asa.Nu cred ca exist vreun alt termen,sau asa cum a spus si Lulluu,se mai pot numi si timide,dar de obicei,persoanele timide sunt cele mai retrase,care nu prea intra in vorba cu oricine,nu pentru ca le-ar deranja persoana respectiva ci pentru ca asa sunt ele, mai rusinoase. Oricum, nu trebuie sa acorzi o foarte mare importanta parerilor celorlalti despre tine, trebuie sa te simti tu bine asa cum esti, bineinteles ca asta nu inseamna sa iesi pe drum nepieptanata de 10 zile:-))

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Timide,se tem de esec.

| HiperSoul explică:

Mesi la ambele dar mi se pare ca nu e ceea ce imi trebuie. Am nevoie de un adjectiv care ar caracteriza anume acest tip de persoane- mereu atra atentie la faptul ce parere au persoanele din jur despre ele. Poate ceva de felul credule, doar ca ii cred pe cei din jur. Va rog alte pareri.