| alextermu a întrebat:

big grin auziti mie-mi place de o fata [lorelove struck], dar ea nu vrea sa fie cu mine. si daca o intrteb dc nu vrea zice ca nu stie straight face dar de vreo saptamana vb in fiecare zi cu ea [ pe tel pe mess sau prin mesaje]winking si cand o intreb daca vrea sa fie cu mine schimba subiectu ce sa fac? cum sa o cuceresc?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

A)nu te place, da`nu te place deloc
b)esti prea pisalog
c)vrea sa fiti doar prieteni
As zice b) si nu as mai insista in locul tau. Daca ma place da ea un semn de viata

| gigiro a răspuns:

Eu cred ca esti prea insistent, asta poate deranja.Deasemenea,arata ca esti si foarte nerabdator sa ai o prietena. Daca ea e mai suspicioasa, se poate intreba:de ce e atat de insistent tipul asta? E cumva.intr-o ureche? Cucerirea se face lent, cu multa atentie, nu trebuie sa fii obositor-obsesiv, cauta sa nu o suni de mii de ori pe zi fara sa-i spui ceva care sa o atraga. Daca tu o bombardezi toata ziua cu mesaje de tot felul nu o cuceresti, dimpotriva, o agasezi. mai bine un mesaj frumos pe zi, un cuvant. Imi aduc aminte ca pe vremuri, se purta o chestie cam asa. Scriai unei fete-baiat o singura litera pe zi-ca un puzzle.De abia la sfarsit isi dadea seama ce doreai sa-i spui. Incearca asa.Scrie-i un mesaj, cam asa. Te rog frumos sa ma ierti ca am fost prea insistent.Peste ceva timp ii scrii:dar trebuie sa ma intelegi.Mai tarziu, ii scrii ca :esti singura fata de pe pamant, cu care as dori.si asa mai departe. Fa-o curioasa!

| anonimaa a răspuns:

In primul' rand dupa numele care il ai oricine ai fi, nici eu nu m'as comb cu tine. numele pe care il ai fie si pe TPU spune multe. alexboss10 indica ca esti un cocalar. fara suparare. asa ca nu mai insista.
in caz ca porti ochelari din ala deti acopera juma de fata, guleru ridicat la camasa si ai si in componenta id cuvantu' boss...esti un cocalar in toata regula. pur si simplu nu esti pe gustu ei si gata.
bafta

| alexamealexa a răspuns:

Pai incearca sa vb cu ea cat mai mult si sa fi in preajma ei.Nu o intreba mereu daca vrea sa fie cu uh pentru ca vei deveni agasant. Poate considera ca nu esti genul ei sau nu vrea sa strice prietenia dintre voi.Nu uita gusturile difera, insa puteti ramane prieteni daca nu s infiripa nimic intre voi.

| Ofatamisterioasa13 a răspuns:

Fa`ti o schimbare de look! fa`te mai fhainbig grin

| Nuia a răspuns:

Scoate-o la un suc/prajitura, nu o pune sa plateasca, la sfarsitul intalnirii condu'o acasa, si in fata scarii cand iti iei larevedere de la ea sarut'o si totul se va rezolva de la sine.
http://www.gavagai.ro/blog/2007/06/11/cum-se-saruta-cu-limba/