| anonim_4396 a întrebat:

Salut,daca sunt discromat cum pot convinge medicul ca pot lua carnetul de soferi?
Nu vad care ar fi problema, eu recunosc culorile la semafor.
Am 13 ani, cum pot obtine avizul daca o sa vreau permisul de conducere mai tarziu?
Si cand se face vizita la medic, inainte, sau dupa ce dai testul?

1 răspuns:
| 393Dan a răspuns:

Depinde la ce doctor nimereste pentru avizul oftalmologic, unii nu fac acest test, unii il dau si in acest caz, altii nu. sugestia mea ar fi sa mearga la un medic barbat (femeile sunt mult mai stricte). Plus rascoleste pe acest site, vei gasi lucruri folositoare:
https://discromat.wordpress.com/plansele-ishihara-setul-de-38/
In plus, daca intreabi instructorul auto, aproape sigur stie vreun medic care nu face testul asta pentru avizwinking