| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile o fata care mi-a fost amica, nu cu mult timp in urma, incearca sa-mi faca ciuda, sa ma faca gelos. Eu m-am indragostit de ea cand eram amici, iar din cauza asta nu a vrut sa mai fim amici pentru ca eram indragostit de ea. Nu am mai vorbit cu ea deloc, deloc.De 1 saptaman incearca sa-mi faca ciuda sau sa ma faca gelos, nu stiu. Chestia e ca incearca sa-mi faca ciuda cu un prieten de al meu cu care ma inteleg foarte bine.Adica ii sppune ca il iubeste ba chiar la si pupat ( nu sunt sigur pentru ca nu m-am uitat), il ea in brate. De ce zic ca vrea sa-mi faca ciuda pentru ca faca chestia asta numai cand usnt eu, doar atunci.Nustiu de ce face asta, nu-mi amintesc sa o fi suparat cumva ca sa faca asta.Problema e ca eu neg ca o mai plac cand m-a intrebat o prietena de a ei, dar sincer cred ca inca o iubesc.Deci ce credeti, de ce face asta? I-am gresit cu ceva? Eu nu cred i-am gresit cu nimic.Nu am incercat deloc sa enervez sau ceva de genu asta ca sa incerce sa ma faca gelos /ciuda. CE motiv ar avea de face asta? Funda happy

2 răspunsuri:
| Ely3434 a răspuns:

Hmm... Poate tu nu ti-ai dat seama ca o emervezi, asa a fost un coleg cu mine era super enervant si eu nu am mai vorbit cu el ( mă plăcea ) si după si-a cerut scuze, a zis ca nu si-a dat seama ca mă enerva. Poate ea nu a vrut sa strice prietenia cu tine ( asa i-am zis si eu băiatului acelasi ). Sau ea e o fire mai răzbunătoare si ca sa te facă sa suferi... E cu cel mai bun prieten. Sigur i-ai făcut ceva, asa ca mai bine vorbeste cu ea, si ramaneti prieteni :*. Funda?

| fantabau a răspuns:

Poate vrea sati demonstreze ca eii tu nu-i placi poate crede ca tu o sa incepi tot so inviti si sa-i spui ca o iubesti intruna pin nu o sa se sature si o sa accepte dar ei ii convini ca amic si nu vrea sa strice totul chiar totul poate ea crede ca e mai usor sa explice respingerea ei prin faptul ca ii place altul dar nu tu si ca sa poata sa ti o arate mai aproape de tine ti la ales pe prietenul tau.Dar totul asta e doar un poate cel mai bine e sa te apropi de ea sati ei inima in dinti si sa o intrebi, ooo am o favoare te rog dupa ce va clarificati si afli motivul vei putea sa ne spui si noua? scuze de intrebare pur si simplu ar iesi o istorie foarte interesanta scuze din nou pentru interesul meu