| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt timid(nu prea sociabil)? Din cauza asta nimeni nu ma baga in seama.

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Te referi si la fete?
in primul rand vorbeste cu ele, daca ele nu te baga in seama[ceea ce este normal, pana acum fiind mai retras], intra tu in vorba cu ele.Tu trebuie sa faci primul pas fiindca este in joc o schimbare pe care o faci pentru tine, nu pentru ele.Este adevarat ca toata treaba cu timiditatea tine de personalitatea fiecaruia, dar uneori, poti schimba acest lucru.Colegul meu a avut aceeasi"problema" ca si tine, inainte era foarte timid, nu te lasa nici sa te apropii de el dar pe masura ce a crescut, a inceput sa se schimbe.Acum este exact cum trebuie sa fie un baiat, nici prea timid dar nici prea obraznic, undeva la mijloc

2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca stai numai in casa

| Aron98 a răspuns:

Asta e o treaba p care tu trebuie sa o controlezi