| vladd14 a întrebat:

de curand am intrat in lumea modei si am o sedinta foto sambata si trebuie sa ma machie singur,adica fond de ten,pudra si eventual corector,sunt baiat deci nu prea ma pricep, as vrea niste sfaturi!

Răspuns Câştigător
| bijbiruca a răspuns:

Sfatul meu : foloseste fon de ten (perle) si ia o perie mare si tamponeaza pe fondul de ten si dati usor pe fata daca crezi ca este prea exagerat sterge usor cu un servetel uscat fata ( zonele incarcate) si daca folosesti fon de ten foloseste lichid... am facut ceva tutoriale makeup deci ma pricem... uite in ce ordine trebuie sa procedezi : aplici fondul de ten licid pe suprafata fetei cu o pesula si dupa tot cu o pensula aplici pudra si atunci o sa arati senzational( poate sa faca sa nu se observe nici acneea ) daca crezi ca te-am ajutat da like la : http://www.facebook.com/AdolestenteleRebele?ref=hl sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| Prunela a răspuns:

Metrosexualule.Faci masculii de ras.