| ZebraGalbena a întrebat:

Salut, deci am o problema:
- am un fisier pe desktop pe care cand incerc sa il sterg spune ca "Could not find this item", practic windows-ul nu vede fisierul ca fiind acolo
- fisierul nu are format e gen fisier si atat nu e fisier.txt de exemplu
- am incercat faza aia din cmd cu del fisier. extensia dar nu merge neavand extensie
- am incercat sa ii pun extensie dar din nou ce am scris la prima linie

Sa vad cine ma rezolva are funda, multumesc happy

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Faci un CD / stick USB bootabil cu un sistem de operare live (LINUX). Pornești calculatorul, alegi să boot-ezi de pe acel disc și mai departe intri pe un file manager și cauți fișierul în c:\Users\User\Desktop\
Mda, mă rog, acolo va fi ceva de genul mnt/hd01/Users/UserName/Desktop/
Și îi dai delete. Atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dai "del fisier" si atat, nu-i pui extensie, si poti incerca si cu un Linux separat... Dar cel mai bine e sa stii ca acolo chiar exista un fisier, ma refer sa nu fie vreun bad pe hard si ala sa nu mai existe si doar sa fie stocat in cache... Incearca disk defragmenter si apoi check for disk errors.