| CosminBone a întrebat:

Duc o viata grea chiar daca am 14 ani sa nu ziceti ca nu stiti ce e o viata grea! Familia mea are datorii mari eu am cateva probleme de sanatate mama s-ar putea sa aiba o boala foarte urata! Tata este foarte nemultumit de serviciul lui si in fiecare seara cand vine ma injura ca cica stau prea mult la PC! Inca nu am avut o iubita cum imi doream eu (Intelegatoare,desteapta,mai rasarita ca celelalte, draguta si sa imi fie alaturi si totusi am 14 ani! Sunt foarte credincios si doar prietenii imi mai sunt alaturi! Ce as putea face? Sa ma rog la Dumnezeu? Nici nu stiu de ce am pus intrebarea asta aici!

Răspuns Câştigător
| Alexxxxx1 a răspuns:

Primul lucru : suntserios la sfarsit ai gresit! a zis ca e credincios nu? deci trebuie sa se roage zilnic de mai multe ori la dumnezeu!
Apoi stai linistit, ca nu esti singurul care duce o viata grea la 14 ani! Eu am patit-o mai urat, cam pe la 9 parintii au divortat, si viata e grea in Romania doar cu un parinte, rate in banca cat un sfert din bani... stiu cei aia sa ai probleme cu banii.
Ai zis ca ai prieteni nu? Ai grija sa nu ii pierzi, caci ei sunt tot ceea ce ai pe lume acum! Daca ai prieteni, automat vei avea si o prietena. Intr-o zi vei gasi acea fata speciala cu care te vei simtie minunatwinking
Crede-ma, eu am gasit-o din greseala laughing dar sunt ft fericit ca am gasit-o big grin
Deci ce ai putea face, ai grija sati mentii prietenii, roaga-te zilnic, asculta de parintii tai, nu neglija scoala(notele mari ii bucura pe parinti), si lasa calculatorul! Eu stau maxim 2 ore pe zi, si asta asa pe perioade. nu imi interzice nimeni, dar prefer sa stau afara, ma distrez cu prietenii, cunosc oameni noi,...
Mult norocwinking

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lasa iubita, nu e cazul inca si probabil nu mai ai nevoie si de dezamagiri in "dragoste". bine ca ai prieteni, aia sunt cei mai buni, te mai incurajeaza, te mai ajuta, te mai inveselesc. Tine te de ei, te ajuta mai mult decat rugatul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai prieteni? Multumeste-i lui Dumnezeu ca ii ai! Ai cu cine sa te sfatuiesti, are cine sa te ajute, are cine sa-ti fie alaturi la greu. Deci, ai totul. Ce mai vrei? Lasa tu iubirea la 14 ani, altele sint prioritatile acum.

| Bianca306 a răspuns:

Capu sus intotdeauna oricat de greu va fi, ce crezi ca numai tu duci o viata atat de grea?
invata bine sa iesi cineva in viata si iubite vei avea tu

| yumary a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci e sa iti sustii parintii asa cum poti sad
Altceva nu cred ca poti face.
Iubita oh go on nu e cazul pentru asta acum, vei avea timp destul...
Incearca sa iti pastrezi prietenii aproape.