| Alessia099 a întrebat:

Salut.Este vorba despre una dintre prietenele mele apropiate.Nu mai stiu ce sa fac, ma copiaza mereu! E cu un an mai mica si suntem in acelasi liceu. Isi face parul la fel ca mine, unghiile, s-ar si imbraca la fel ca mine, doar ca are ceva kg in plus si nu poate purta haine stramte etc. Pana si la iubiti ma copiaza! Eu cu prietenu meu suntem de 1 an impreuna, ea spune ca si ea e impreuna cu un tip de 1 an dar ei vorbesc doar pe mess, se intalnesc rar aia nu e relatie.Parca mereu e in concurenta cu mine. Mereu cand ii povestesc vreo cearta cu iubitul incepe sa se laude ca "al ei" nu e asa ca se poarta frumos cu ea,desi ei nici nu prea se vad, eventual odata la 2 luni. Trebuie sa fie mereu competitie intre noi 2 si sa fiu copiata? Nu mai suport situatia asta..as vrea sa ii spun dar ea e foarte suparacioasa si imediat sare sa se certe iar mie nu-mi plac scandalurile. Va rog ajutati-ma cu un sfat sad

1 răspuns:
| TipaInNegru a răspuns:

Pai si eu sunt in aceias situatie pe mine lumea ma copiaza la comportamean gesturi si altele... Maog de facut pot sa.i spui pentru ca daca tie prietena o sa inteleaga asta si o sa.si schimbe infatisarea eu zica ca cel mai bine e sa.i spui pentru ca daca incepe sa se certe cu tine ii spui : hei nu vreau sa ne certam ok ti.am spus ce ma deranjeaza si daca mi.ai fi prietena ai face din tantar armasar. Okur si simplu ii spui si daca este desteapta o sa.si ceara scuze ok sper ca te.am ajutat