| FemeiaPaiangan a întrebat:

Am doua prietene care se cearta mereu si ma baga si pe mine la mijloc.Eu incerc sa fiu de partea amadurora pentru ca amandoua sunt prietenele mele si nu vreau sa ma cert cu nici una dintre ele.Am incercat deja sa le spun sa nu se mai certe dar ele continua sa faca la fel.Stiu ca deja va ganditi sa-m spuneti ca nu sunt prietenele mele adevarate dar eu stiu ca nu e deloc asa. Ele sunt cele mai bune si mai apropiate prietene ale mele cu care petrec cel mai mult timp si am incredere sa le spun tot dar daca si ele s-ar intelege intre ele ar fi mult mai simplu. Uneori mi-as dori sa fim toate 3 prietenele cele mai bune... Ce ar trebui sa fac? Voi ce ati face intr-o asemenea situatie? Nu vreau sa fiu in centrul atentiei sau cineva sa se ia la "bataie" ca sa stea in preajma mea. e foarte stresant. Voua vi s-a intamplat asa ceva fetelor? Ce sfat imi dati?

Răspuns Câştigător
| RoxanaCher a răspuns:

E cam complicat! Incearca sa le sugerezi sa nu se mai certe pentru o ora sau ceva de genul! Si daca reusesc sa stea fara sa se certe pentru cat timp ati stabilit, apoi intreaba-le daca nu a fost mai bine asa decat sa se certe incontinu! Daca sunt de acord, propune-le sa incerce sa faca asta tot timpul! Daca nu, ameninta-le ca nu vei mai sta cu ele pana nu se potolesc! Bineinteles te vei intoarce la ele! Succes!

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pune-le fata in fata si zi-le sa se certe pana le-o durea gura si apoi sa nu o mai faca niciodata. Te simti elibertat cand spui ce crezi, fara cenzura.Sa vezi ce prietene o sa fie ele doua apoi.Sau se vor lua la bataielaughing

| Floreenofficial a răspuns:

Nu te mai baga asa de mult intre ele ca sa nu pici tu rau. explica-le ca daca vor sa mai fiti prietene trebuie sa se calmeze si probabil ca se vor linisti.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Nu te implica e problema lor lasale sa si-o rezolve

| psihox a răspuns:

Amandoua fete sa consulte un psiholog pentru rezolvarea neintelegerilor, tu sa stai deoparte in acest timp, apoi sa intri din nou in anturajul lor. Punct si de la capat.

| FemeiaPaiangan explică:

@ღ*Addelly*ღ! Crede-ma ca nu mas baga daca ele nu m-ar baga la mijloc.Ideea e ca vor sa le tin partea.

Si tu anonimule...
Crede-ma si tu ca am incercat sa le aduc impreuna in toate felurile...

Le-am spus verde in fata ca pot sa se si paruiasca daca vor dar sa nu ma mai bage pe mine in cearta lor.Si da Roxy... e tare complicat...

| Incubus a răspuns:

Nu sunt fata dar:cand 2 se bat al treilea castiga(profita si tu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa le gasesti lcururi in comun si tot felul de chestii unde amandoua sa se distreze. dar ar fi o problema pentru ca daca una dintre prietene vrea mereu sa castige atunci sinccer nu prea ai ce face dar totusi sa inerci asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu sunt in acceasi situatie dar iti spun sincer cred ca nici una nu e prietena ta adevarata pentru ca daca ar fi una dintre ele prietena de prietena ar incerca sa nu mai produka cearta dar din moment ce amandoua continua nu e deloc de bine asculta-ma asa am facut si eu si a mers le-am lasat o perioda de timp singure adica le-am ignorat si dupa accea le-a cam trecut cheful de cearta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca intr`adevar sunt prietenele tale cele mai bune, iti spun eu ca de dragul tau ar lasa orgoliul... si nu te`ar amesteca si pe tine in cearta lor. dar de ce se cearta mereu? ce nu le convine? ce nu le ajunge? sau aman2 se cearta pentru tine ca sa ramaneti numai 2 iar a 3-a sa plece "cu coada intre picioare"?

| Looovely a răspuns:

Paii...sincer cred ca lor le cam place sa se certe ptk si eu ma cert mereu cu prietena me cea ma buna adica sincera sa fiu si ak sunt certata ca ea si mereu ne impakam trebuie sa renunte una si sa ceara pacewinking ai un pic de rabdare daca nu atunci spune-le planul lui roxi o sa dea rezultate sigur te pup si iti urez succes :*