| SuntFataa a întrebat:

Eu si prietena mea suntem nascute in aceeasi zi, acelasi an, suntem in aceeasi clasa si stam in aceeasi banca.
O sa avem majoratul iar ea si-l face, insa eu nu stiu ce sa fac pentru ca pot sa imi fac majoratul ( nu le facem unite majoratele) sau sa imi iau masina
Imi doresc mult mai mult o masina insa vreau si majoratul, mai ales pentru ca daca ea si-l face si eu nu, nu vreau sa merg la ea la majorat pentru ca m-as simti prost si daca nu ma duc nici nu pot sa ii zic asta pentru ca s-ar supara grav.
In fine, imi doresc majoratul dar mai mult masina dar imi doresc si majoratul
Daca imi fac majoratul masina o sa vina mai tarziu pentru ca na, toata petrecerea de la local si chestiile costa destul de mult + ca nu vreau unul oarecare pe economie, ori il fac misto ori nu-l mai fac. Petrecerea aia tine doar o seara si apoi gata pe cand masina raman cu ea si mi-o doresc dar tot m-as simti prost ( si nu neaparat fata de ea) daca nu l-as face. Sunt prieteni care nu si-l fac ca sa isi ia masina sau care nu si-l fac pentru ca nu vor, pentru ca vad o cheltuiala prea mare pentru un lucru nu foarte important si asa este, dar la mine mai e si ea in aceeasi zi si e naspa
Voi ce ati alege? Pana la urma majoratul ramane ca amintire si sigur o sa fie distractie iar masina o pot lua pe parcurs insa nu vreau sa mai astept un an sau ceva de genul.
Voi ce ati face? Ce credeti? Imi e atat de greu, orice as alege stiu ca o sa regret dar totusi vreau sa iau o alegere buna

2 răspunsuri:
| Xdreaper21 a răspuns:

Masina ramane la tine da da pun pariu ca pana in 2020 o sa ai alta ca ai distrus pana atunci 7

| AndCat26 a răspuns:

Mai bine v.ati face majoratul impreuna, si nici n.ati cheltui multi bani, deoarece I.ati.imparti in jumate. Asta daca vrei sa.ti faci majoratul. Oricum in ziua de azi nu se mai fac majorate cum se faceau odata, pentru ca efectiv sunt bani risipiti aiurea pentru cateva ore. Asa daca iti iei masina te folosesti de ea mai mereu, deci te alegi cu ceva din banii aia. facand majoratul cu ce te alegi? Doar ca ii satisfaci pe ceilalti si cateva ore de distractie. Cam atat. daca tot vrei, poti iesi asa intr.un club cu un grup mai mic de prieteni si aia e. Si poate iti ajunge si de masina!