| CosminBone a întrebat:

Eu sunt in clasa a 11-a acum la un profil economic si ma gandeam sa ma transfer la un liceu teoretic pe stiinte sociale. Vreau sa ma transfer pentru ca ma simt foarte stresat aici si unii profesori sunt prea retardati. Este prea tarziu sa ma transfer acum? Oare as face fata acolo? Cum m-as putea integra? Voi ce imi sugerati sa fac? Sa ma transfer sau sa raman?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt profesorii prea retardati, ori esti tu prea prost si nu pricepi ce vor de la tine?
Ma rog, poti sa incerci un transfer, dar trebuie sa inveti pentru a da diferentele de materii pe care nu le-ai studiat pana acum si la care te transferi.
Eu ti-as sugera sa nu mai faci profesorii retardati pentru lenea ta de a invata, ca-i normal sa nu pricepi nimic, daca nu inveti nimic. Pune mana pe carte, ca vei regreta curand sa faci un liceu teoretic de unde ai sa iesi... pe strada, fara vreo calificare.

| Lorena1787 a răspuns:

Pai nu este foarte mare diferenta, adica si la stiinte sociale faci economie, pe care tu sunt convinsa ca ai facut-o, la limba romana ar putea sa iti fie putin greu pentru ca acolo este foarte multa literatura, la fel si istorie, dar la ambele e vorba doar de invatat, deci nu cred ca o sa iti fie greu. Ca sa te integrezi mai repede vezi ce prieteni comuni ai in acel liceu, daca te decizi cu mutatul sa fii prietenos cu colegii noi chiar daca unii te mai iau la misto si isi bat joc de tine, uneori e dificil sa fii cel nou, poate tu o sa ai noroc si o sa fie bine. Mult succes!