| stogouuuu a întrebat:

Salut eu sunt Robert, si eu am probleme cu personalitatea mea, ideea este ca sunt prea emotiv, nevorbaret dar in schimb sunt o fire puternica si ambitioasa eu caut sa fiu cat mai perfect si am luat alta personalitate de la altcineva, un baiat din cartier si am inceput sa ma fac mai placut sa vorbesc mai mult si alte chestii adica aveam inca o masca pe fata un om cu 2 fete, dar ceva nu e bine simt energie negativa de cei care ma inconjoara chit ca eu vreau sa fiu cel mai bun om cu prietenii mei dar nu merge, si acum chestia asta a ramas un stress, ochii ii faceam mai mari, un zambet dar degeaba, in ce consta dezvoltarea personala?

Răspuns Câştigător
| TanteMarianne a răspuns:

Bai nu stiu. incearca sa faci niste teste de personalitate si sa fi sincer cu tine. apoi fa o lista cu lucrurile care iti plac.de exemplu:
1animal preferat
2trasatura faciala preferata la sexul opus
asa si pe dincolo.
mai incearca asta. chiar daca nu esti din prima tu insati cu ceilalti si spui lucruri false.cand esti acasa poti sa scrii ce ai fi vrut sa zici cu adevarat si pur si simplu incearca sa fi tu.

si sa nu uiti ca nimeni nu e perfect, nimeni nu face totul perfect si pur si simplu nimic nu e perfect. Mult noroc Man-Lisa

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Sunt prea emotiv" si "sunt o fire puternica". Astea se cam contrazic reciproc, nu crezi?
E aiurea sa copii pe cineva.Denota o totala lipsa de incredere de sine.

| Namaru a răspuns:

Nimeni nu e perfect! Fi tu insuti, nu copia pe altcineva!