| dvx a întrebat:

Salut,fac 15 ani in câteva luni și am 1, 60 credeți ca voi ajunge măcar la 1, 70 pana la 18 ani? precizez ca mama are 1, 55 tata 1, 68

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta depinde de tine, cat de sanatos mananci ZILNIC cu multe, foarte multe fructe, legume si carne, ca hormonii tai sa-si ia vitaminele si mineralele din mancare si sa-ti stimuleze cresterea.
Ai putea sa faci un sport (baschet, volei, handbal, inot) care stimuleaza cresterea in inaltime.
Sala nu este recomandata, fiindca inhiba hormonii de crestere, deci este exclusa si amanata pana la 20 de ani, cand ti s eincheie cresterea.

| dvx explică:

Si fratele meu 1, 75