| Mihaela_9047 a întrebat:

Salut wave
imi puteti spune ce e la moda vara asta big grin >?
dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| ScLiFoSeL a răspuns:

Http://www.ziare.com/......oto-886404

Ce se va purta in vara 2010:
Ei bine rochiile raman, rochii de toate felurile, inspirate din moda anilor ’50 si ‘90, rochii vaporoase, de piele, scurte, midi, lungi.

Leggings si salvari avem din plin si in primavara-vara 2010. Fuste largi sau creion, fuste cu jupoane, pantalonii foarte scurti, blugii boyfriend, pantaloni 7/8, dar si pantalonii largi, vaporosi. Fustele si pantalonii raman cu talia inalta.

Culorile prezentate in cele mai multe dintre tendintele pentru primavara-vara 2010 sunt albastrul denim, movul, rozul, verdele-menta, dar si culori naturale, bej, maro sau combinatia alb-negru.

Pentru ca schimbarile nu vor fi majore, in primavara-vara 2010 se va pune accent pe accesorii, care vor fi foarte importante: pantofi, sandale (tocurile foarte inalte raman in trend), saluri, palarii (cele de cowboy!), bijuterii, sosete sau ciorapi trei sferturi. Salurile si esarfele, care vor fi innobilate cu colaje si patchwork, se vor purta si pe post de bijuterii.

Ce nu se va purta in primavara-vara 2010:
In general costumele si piesele in doua bucati vor fi out pentru acest sezon.

3 răspunsuri:
| Adella05 a răspuns:

Pentru a fi in tendinte si in sezonul primavara-vara 2010 garderoba ta nu trebuie sa "sufere" modificari esentiale, insa loc de ceva schimbari exista. Daca pana acum obisnuiati sa purtati rochii sau pardesie lungi, pentru moda 2010 indrazniti sa imbracati si fuste mini si trenciuri scurte.
Culorile la moda in 2010 sunt alb, negru, dar si nuantele vii. Rochiile din matase sunt foarte sexy in acest sezon.
Aveti mare grija la croiala rochiei.
Mult mai bine ar fi sa optati pentru un model care va scoate in evidenta formele, dar care sa nu stea lipit pe corp.
Daca ai imbracat o rochie larga nu uita sa-i asortezi si o centura foarte lata care sa-ti evidentieze talia. E ultimul trend!

uite aici poti citii mai mult :

http://www.elady.ro/articole/Moda/Tendinte-Primavara-Vara-2010.html

bafta!

sper ca te-am ajutat:*:).