| Kamicazeslep a întrebat:

Salut, in ora de info am stat pe calculator si am lasat in pagina mica un videoclip sa ruleze cat timp ceilati erau atenti la ce explica doamna, dar si eu eram atent si profa mi-a facut referat si a zis ca-mi scade nota la purtare pentru un nimic, ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, profa are dreptate, pentru ca ceea ce consideri tu nimic, este de fapt o problema grava, deoarece nu aveai voie sa accesezi internetului si sa urmaresti nici un video, fara acordul sau instiintarea profesorului supraveghetor, in timpul orei.
Ca atare, esti pasibil de pedeapsa cu scaderea notei la purtare si evident, la ora de info.
A

| AC4S4 a răspuns:

Pentru laboratoarele de informatica se semneaza mereu cate o foaie de catre toti elevii. La fel si pentru laboratoarele de chimie, fizica, etc. Ai semnat un regulament si l-ai incalcat, asta nu se numeste un nimic.
Poti sa-ti ceri scuze de la profesoara. Depinde si de cum ai fost in restul timpului. Eu as trece peste daca elevul a fost de obicei la locul lui. Altfel, nu.

| Andreeush a răspuns:

Suporți consecințele faptelor tale.