| MaminaRaul a întrebat:

Am inteles ca la 2 referate de scadere a notei la purtare ti se scade nota.
Daca am de anul trecut un referat si mi se mai face unul anul asta mi se scade nota?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nota la purtare se poate scadea si la o singura propunere, daca este intemeiata.
De asemenea este posibil sa se ia in considerare si propunerea din anul scolar anterior sau este posibil sa nu se tina seama de aceasta, totul depinde de diriginte si consiliul clasei.

| Violleta2022 a răspuns:

Nota la purtare se scade de la primul referat!

| dullcat a răspuns:

Da, ti se scade.Incearca pe viitor sa nu mai ajungi in aceasta situatie, la limita.

| Fonk a răspuns:

N-are nici o treaba ala de anul trecut. Din prima tio poate scadea daca vor.