| Dumitru_Alexandru_1995_MKq1 a întrebat:

Azi la tic, am gasit Facebook ul unei tipe logate la un calculator (si a uitat contul logat cu o ora inainte) si noi, aveam chef de glume si plictisiti, am dat 2 mesaje prietenului ei de pe contul acela, mesaje care nu contineau lucruri indecente, imorale, inadecvate, etc. Apoi un prieten i-a schimbat parola si a pus pe wall ul ei "nu te mai lasa logata la info"
Tipa a sunat-o pe profa si profa ne a facut scandal ca ne scade nota la purtare.
intrebarea e, are cum? pe ce motive?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu cred ca are cum, ca n-are cum sa doveasca ca voi ati fost, si politia, care ar fi singura care ar putea dovedi asa ceva, nu o sa vina pentru atata lucru. Eventual va trece unu cu creionul si vi-l sterge la sfarsitul anului.
Oricum e urat ce ati facut, puteati ok, sa zicem sa-i scrieti aceea chestie pe wall sa se invete minte dar nu era necesar sa-i schimbati si parola.

| Ara997 a răspuns:

Nu. calm.

| NAT0 a răspuns:

Nu are cum să-i schimbe parola dacă nu i-o știa.
Și nu cred că vă duce pe voi să aflați parola.laughing
Plus că trebuia să dea save în browser la parolă să poți s-o afli cu inspect element.laughing În fine.
Treaba e că ați fost nesimțiți și trebuia să-i lăsați contul așa și dacă voiați s-o atenționați că și-a uitat contul acolo.laughing
Sau maxim să vă clătiți ochii prin mesajele ei.laughing
Nu are cum să-ți scadă nota la purtare că dacă face asta tu cu niște vrăjeli poți s-o dai afară. De ce? Că vă lasă să stați pe Facebook în loc să vă învețe să lucrați în word. Mna, cam atât.laughing
Cel mai frumos ar fi să vă cereți scuze și aia e.

| Xdreaper21 a răspuns (pentru NAT0):

Nu se cere scuze la fetele pe care nu le placi!

| NAT0 a răspuns (pentru Xdreaper21):

Asa e, ai perfecta dreptate.

| Xdreaper21 a răspuns (pentru NAT0):

Vezi ma ca stiuwinking

| Xdreaper21 a răspuns:

Nu.
Inaite sa iti dau motiv de ce raspunde-mi la intrebare
de unde stie ea ca voi ati fost?
Ca daca nu are o dovada valida nu poate sa va faca nimic
Va baga pe voi si pe ea in consiliu si o pune sa arate dovezi daca ea arata wall-ul si ca parola e alta si alea 2 mesaje nu are dovezi caci si eu as fi putut sa ii sparg contul cu o aplicatie de la un prieten care ma lasa sa schimb parola din imaginea de log in si wall ul imi puneam wall ul pe contul meu si dadeam transfer wall ul ei era la mine si al meu la ea si dupa puteam sa pun la loc cum aveam
Adica orice hacker incepator care ii are mail-ul ar putea sa ii sparga contul scotand stelutele si punand parola
Daca o sa va cereti scuze o sa fie mult mai rau pentru voi

Semnat Dreaper

| Francescax5 a răspuns:

Spre dezamagirea voastra, da. Are cum sa va scada nota la purtare, ati violat intimitatea acelei fete. Nu stiu cat de bine v-ar fi cazut voua sa vi se intample, dar avant in vedere ca v-ati bagat nasucul unde nu trebuie, cam asta se va intampla. Nu cred ca ati facut-o cu intentie rea, ci doar pentru amuzament, Ia cereti-va scuze de la acea fata, si poate scapati cu basma curata, Greseala recunoscuta, e pe jumate iertata.

cu drag,

Francesca

| anonim_4396 a răspuns (pentru Francescax5):

N-are cum sa-i scada pentru asa ceva.