| Cristi_1137 a întrebat:

Help me!, acum ceva timp am baut si eu prima data, si nu am stiut cand sa ma opresc, dupa m-am dus la scoala fara sa imi dau seama de urmari, si mi s-a facut rau iar profesorii si-au dat seama in ce stare eram si s-au prins, acum diriginta vrea sa imi faca 4 la purtare printr-un referat( cea mai mica media pe care am avut-o a fost 8) si ma simt rau tare, pe primul semestru am avut9 dar eu nu as vrea sa imi faca 4 pe al 2lea. Intrebarea mea este daca are voie printr-un referat sa imi scada nota la purtare asa mult si cum as putea sa indrept situatia?

Răspuns Câştigător
| denysa_1033 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic cam nasol. nu cred ca iti va scade atata poate vreo 2 puncte. nu stiu ce sa zic esti si u de vina incearca sa vb cu ea si cereti scuze si promite-i ca de alta data nu se va mai intampla si mai incet cu alcoolu sper ca ti-am fost de ajutor fundita?

2 răspunsuri:
| Foca a răspuns:

Salut. Da are voie sa iti scada noata la purtare cat vor, dupa gravitatea faprei, la un pr de al meu de la 10 a ajuns la 5 pentru ca facea panarame la ore. Ce e asa prostie sa faci panarame la ore? Dar asta e, bine ca nu ti-o face 2.
Asta e ai facut-o o tragi.
Succes.
Ciaohappy

| Dany_5729 a răspuns:

Prin referat se poate scade nota de la 10 la 1.Cum sa indrepti situatia? te duci frumos la toti profesorii in parte zici ca este prima oara cand ai consumat alcool si poate te iarta mai ales diriginta