| Luiza22 a întrebat:

Deci,pentru weekend avem de făcut un referat. La sfârșitul referatului trebuie să compunem ceva. În acest weekend,din lipsă de timp am făcut o poezie. Credeți că diriginta îmi va scade nota de la referat dacă am scris poezie,pentru că e foarte exigentă? Cum să reacționez dacă iau notă mai mică, căci n-am avut o notă mai mică ca 8 și de supărat dacă mă supăr, diriginta ne scade din notă la purtare și indiferentă nu pot să rămân?

Răspuns Câştigător
| maria6 a răspuns:

*scadea, nota mai mica *decat 8
Daca v-a spus ca la sfarsit trebuie sa compuneti ceva, inseamna ca e bine si ceea ce ai compus tu, adica o poezie. Daca vei obtine o nota mai mica, te pregatesti mai bine pentru urmatorul raspuns si apoi mai exista si marirea mediei, la sfarsitul semestrului.