| CatMeadow a întrebat:

In primul rand scuze pentru categorie, dar e cea mai accesata. In ultimul timp nu pot dormi noaptea pentru ca nu pot sa respir, imi este nasul infundat si nu stiu ce sa fac.Am incercat spayuri nazale dar nimic. Am si gatul uscat si ma deranjeaza si ustura. Cred ca am racit dar niciodata nu m-am manifestat asa. Pur si simplu sa nu pot respira.straight face Am incercat sa beau ceai cald, sa iau coldrex sau cum s-o numi., vitamina C, Paracetamol dar tot nu scap de durerea din gat. Help?!

2 răspunsuri:
| DuduKomatsu a răspuns:

Buna!
Am o problema asemanatoare, de aproximativ o saptamana tusesc urat de tot. Problema e ca nu ma doare gatul, ma gadila, ceea ce.mi provoaca tuse. Eu iti recomand sa consulti un doctor pediatru. Eu am fost si crede ca mi s.au intors alergiile, avand in vedere ca e trecut de primavara si e puful asta de la copaci. Mi a dat un sprei de ala cum se dau asmaticii. Ajuta la gat. crede ma. Bafta, si sper sa te faci bine! :*

| XxDenniixX a răspuns:

Buna!
in aceasta situatie am fost si eu si am constatat ca in camera nu este destula umiditate.iti recomand sa iti pui intr-un vas intins apa si sa o lasi pe calorifer, birou, unde vrei tu.atunci cand apa din recipient s-a evaporat reumple-o si continua procesul.eu asa am facut si nu mai am nimic.
Mai mult ca sigur asta este. happy :*