| anonim_4396 a întrebat:

In ultimul timp am inceput sa pierd foarte mult in greutate, respectul fata de propria persoana a scazut si imi repet mereu ideea ca sunt "urata". Probabil pentru ca este si adevarat. Plang foarte mult fara motiv si ma simt singura.
Simt dureri oribile in zona inimii, ca niste intepaturi, si in zona spatelui.
Mi e frica sa le spun parintilor mei despre toate acestea fiindca nu sunt deloc apropiata de ei.
Ar putea sa fie acestea semne ale depresiei?

Răspuns Câştigător
| kopli a răspuns:

Sigur e depresie.
In cazul tau, durerile "din zona inimii" sunt pe fond psihic.
Esti urata pentru ca plangi. Ia zambeste, sa vezi ca arati altfel.
Problema e scazutul in greutate daca nu tii dieta. Ar trebui sa faci un control medical. Si nu inteleg de ce ti-e frica sa vorbesti cu parintii? Aici e problema... problemelor tale. Nefiind apropiata nici de parinti, nu ai pe nimeni cu care sa discuti, evident ca te simti singura. Vorbeste cu ei!