| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, la matematica la examen daca fac exercitiul altfel in sensul ca sa fac cu alte idei fata de ce este in barem(si daca se poate ) si da acelasi rezultat fata de cum rezolva barem-ul pot sa iau 5 puncte?

Răspuns Câştigător
| comyne a răspuns:

Profesorii care corecteaza sunt de matematica si se uita peste rezolvari. Din cate stiu se spune ca mai bine incerci sa faci ceva si isi alege el de acolo.

2 răspunsuri:
| zuppyby a răspuns:

Daca da acelasi rezultat ca in barem, nu conteaza cum rezolvi, conteaza sa fii cat mai explicit in metoda ta stii cum e...cel mai sigur drum e cel pe care-l stii, nu?

| deeeaqq a răspuns:

Depinde cine corectează
Unii pot să-ți puncteze 5/5p chiar dacă nu ai făcut în barem, dar ți-a dat același rezultat, iar alții îți pot da doar 2/5p