| NuMaiConteazaNumele a întrebat:

Azi am sustinut proba de matematica a evaluarii nationala si am o dilema.
La subiectul III, exercitiul 2, punctul c), am rezolvat, doar ca in alt mod fata de cel din barem. Mentionez ca mi-a dat acelasi rezultat si nu am facut nimic gresit in afara de asta.
Imi va scade pentru asta si daca da, cat?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| dodo1530 a răspuns:

Odata ce raspunsul tau final este ca in barem nu ar trebui sa iti scada, pe profii corectori ii intereseaza mai mult rezultatele, decat cum ai rezolvat. In plus, daca ai rezolvat corect, nu are de ce sa iti scada.
Eu am aceeasi problema, la mai multe exercitii decat tinewinking si am intrebat-o pe profa de mate, nu ne va scadea.
Poti depune contestatie la vreo chestie.
BAFTA cu notele si restul!

2 răspunsuri:
| ionut258 a răspuns:

Sunt mai multe feluri de a rezolva, ideea e sa iti dea bine. Bafta la note!happy

| JustMeeLebee a răspuns:

Buna, si eu am avut azi evaluarea de matematica, pe ei ii intereseaza in primul rand raspunsul corect, nu cum ai aflat asta. Bine sa fim un pic realisti conteaza si cum ai aflat si daca ai avut o tehnica buna. Cum spunea Ionut sunt multe feluri de a rezolva. Deci stai calm nu iti va scadea nimicwinking Bafta!
Funda?batting eyelashes