| maria12340976 a întrebat:

Liceul Costache Negru din Galati este un liceu bun? Cine este acolo imi poate spune in ce consta uniforma, cum sunt profesorii, daca se invata bine si cum este liceul?

Răspuns Câştigător
| alexandra1993 a răspuns:

Este un liceu foarte bun, este al 2-lea din oras dupa Vasile Alescandri, fiind la egalitate cu Mihail Kogalniceanu. Uniforma consta in pantaloni/fusta neagra, camasa alba, cravata neagra cu dungi diagonale albe(se face la comanda pentru toata clasa cand vei incepe anul scolar), dar este formala, in sensul ca nimeni nu o poarta, toti se imbraca cum doresc(in limita decentei). Profesorii sunt si indulgenti si exigenti, cum este peste tot de altfel.Nu exista institutie de invatamant numai cu profesori indulgenti sau numai exigenti. In general se invata bine, concurenta este mare. Succes!