| SerbovAndrei a întrebat:

Salut, m-am tot gandit sa intru la liceul militar Breaza, de mic vreau sa intru in armata. Din pacate nu am cunostinte sau pe cineva sa stiu cum e. Imi puteti spune cum este? Program, activitati, etc.

Răspuns Câştigător
| AdrianaLacan a răspuns:

Buna, daca iti place ordinea, disciplina si crezi ca poti sa respecti programul si ordine primite de la altii, eu iti recomand happy la 6 dimineata desteptarea, incalzirea pe platou cu exercitii, la 7 se intra in transe la masa si la 8 incep cursurile. Se iese in oras cu bilet de voie, si se face si treaba in internat (curatat, spalat etc.). Trebuie sa dai examen de admitere scris, psihologic si fizic + analize medicale (mai multe informatii gasesti la centrul militar zonal). Daca crezi ca e prea greu acum, poti incerca la academie, dupa ce termini clasa a 12-a happy Bafta!