| foamea a întrebat:

Salut.ma adresez la voi cu inca o poezie!

Atit de frumoasa esti iubito
Caci dupa ochii tai eu mor
Te-as saruta o vecie iubito
Caci dupa iubirea ta eu

Eu stau si am ghindes intruna
Dupa iubirea ta eu mor
Caci ma urmaresti de chind apare luna
Si apaari in visul de dor

Chind stai alaturi de mine printeso
Eu ma incalt spre cer
Caci ma astepti tu iubito
Ma iubesti si te iubesc mereu
Ms. happy

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Pe cand scriam si eu poezii, un poet foarte bun mi-a spus ca un poet care scrie bine inseamna ca are in spate o biblioteca impresionanta citita. La tine se vede ca nu ai o lectura in spate. Iti recomand clubliterar.com, hyperliteratura.ro, unde sunt cativa dintre cei mai buni scriitori actuali. Citeste ianus, vakulovski, urmanov, perta, ruxandra novac, komartin, ruslan carta si vei prinde si dezvolta propria tehnica. Hai sa iti dau 2-3 exemple de versuri neinspirat alese, ca sa nu crezi ca vorbesc la modul general: ai "eu mor" si "iubito" de vreo 2-3 ori; intre laitmotiv si lipsa unui vocabular variat e o diferenta. "Ma incalt spre cer"? Poate daca esti Hermes, cu ghetele inaripate, altfel e cam... lipsit de esenta. Sau te incalti cu picioarele in tavan? Asa ar avea o explicatie. Si regula numarul 1: fara greseli gramaticale! Stiu, mesajul e cel mai important, dar cand si mesajul scartaie si mai e si ambalajul ca vai de el... Bafta. Si inca ceva: inarmeaza-te cu rabdare si curaj pentru critici, ca in lumea literara sunt la tot pasul si mult mai dure decat ti-am scris eu.

6 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

E compusa de tine?! Ca sincer imi cam aminteste putin de cea a lui Lucian Blaga la primele versuri. Oricum e foarte frumoasa poezia! Bv.

| cioko19 a răspuns:

Foarte frumos!

Bravobatting eyelashes:*!

| StaRmAgiC a răspuns:

Daca e compusa de tine...

bravo ai inspiratzie...

tine-o tot asa. poate te faci vreun poettongue:*

pe. s:Asta sa eu dedicii iubitei tale:*

| soseta ucigasa a răspuns:

Fara numar fara numar, hai cu maneaua, lupii baa ca ursii 'st ai lu' gutzaaaaaaa
jalnic, penibil etc.
ti-am zis eu sa te abtii de la scris...

| foamea explică:

Poeziea de sus e compusa de mine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Nu te mai adresa, te rugam.
Psiho, asta nu stie cum il cheama cu buletinu-n mana si tu il pui sa citeasca? Lasa-l sa se INCALTE spre cer...