| Baiattt a întrebat:

Salut, ma ajutati cu cateva sfaturi va rog :

1.Ce pot sa fac sa imi stapanesc emotiile, parca am auzit de cateva tehnici, exercitii de respirare sau ce stiu eu si sa imi creez o incredere in mine adica sa am incredere in mine?! De ex vreau sa imi stapanesc emotiile cand vorbesc cu o fata sau sa nu imi fie teama cand stau in preajma mai multor oameni mai bine zis la scoala sau unde merg eu in oras, club adica sa nu mai stau cu gandul ca cineva se va ia de mine si o sa ma fac de ras.Ca de cateva ori s-a luat o fata de mine ca m-o vazut asa mai timid si nu am stiut cum sa reactionez mai ales cand era si o fata de care imi place prin preajma...
2.Ce as putea face sa impresionez o fata? Adica cand de ex faci cunostinta cu o fata si va cunoasteti va povestiti si ea de ex la sfarsit pleaca fericita pentru ca vede ca esti un tip grozav care s-a distrat in viata, a petrecut momente frumoase si stie ca se va simti bine langa tine.Dar de ex eu nu prea am fost asa fericit pana acum... am avut un trecut mai dezamagitor eram timid si... in fine si nu am intamplari de povestit si sa ii arat ca uite cum m-am distrat pana acum in viata.
Cum as putea sa o impresionez altcumva ca acum incerc si eu sa ma schimb si sa am incredere in mine.Adica fara sa ii povestesc ca uite am fost acolo, uite ca m-am distrat dincolo si etc.

1 răspuns:
| NewTerminator a răspuns:

1 Pai ar trebui tu sa icepi sa fi mai increzator in tine k nu te ajuta tehnicile de respirac k daca vine si se ia cineva de tine tu nu o sa mai sti ce sa faci si pana la coada sunt inutile.
Trebuie sa incepi tu "sa o arzi mai cu tupeu". Si ce ti se poate intampla? "Vai draga te faci de ras" nu te faci deloc, sau si daca e sa te faci te faci atunci pe moment ca dupa uita toti. Si nu prea cred ca cineva se ia asa de tine fara un motiv, faci tu ceva cu care sa atragi atentia, involuntar, da o faci.
si un sfat pentru faza aia cu se iau fetele de tine in club. Multi ar zice ca esti de rasul curcilor, cam asa e, da oricum fa-ti si tu un arsenal de glume, mistouri ceva cu care sa le raspunzi k in astfel de situatii n prea ai ce sa faci, e destul de greu sa iesi invingator da macar nu iesi nici invins.

2 Nu se poate ca toata viata ta sa fi fost un cosmar ai avut tu si intamplari bune, da care tie nu ti se par cine stie ce. Vorbeste linistit desptre ele si increzator. Nu trebuie sa povestesti tu nu stiu cate intamplari, k nimeni nu a avut viata asa plina de intamplari nemaiintalnite.

ciau si plz funda