| ΙΘΛΙΨΙΚΑ a întrebat:

Ma numesc Iuliana. Am nevoie de o lista de lucruri care sa le iau la tabara Poienita vesela ( pieptene sampon sapun ) si ce fel de haine sa-mi iau? Am nevoie cat mai repede si cat mai multe idei de raspunsuri. FUNDITA

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Lucruri de igiena intima/personala; sapun, piepane/perii de par /cleme de par elastice, sampon .Tampane.Prosop fata / mainiPasta /periide dinti. Poti sa le pui intr-o borseta lucrurile marunte.
Tricouri, pantaloni trei sferturi /scurti /lungi. Fustite. Lenjerie intima pentru fiecare zi in care stai in tabara.Sau iti poti spala chiloteii.Ciorapi.Si o punga pentru lenjeria / ciorapii folositi.
O haina mai groasa pentru zilel ploaiase. Poate o pelerina. Poate chiar o caciulita.
Sa nu uiti incarcatorul telefonului.
Pentru a tu te plictisi poti lua o carte -doua de citit. Carti de joc sau/ si remy.
Cam asta imi trece qcum prin cap.

1 răspuns:
| DenisaDeniiiTpu a răspuns:

Hihi, si eu fac liste de-astea atunci cand plec. Totusi, tu ar trebui sa stii singura ce iti pui in bagaj. Gandeste-te ce e cel mai prioritar si nu iti lua orice cu tine. De preferat ar fi sa faci aceasta lista cu cateva zile sau saptamani inainte de a pleca, pentru a fi sigura ca nu uiti ceva. Un sfat: Ia fiecare coltisor al camerei si verifica daca exista ceva ceea ce vrei sa iei cu tine. In acelasi timp, vei reusi sa iti rearanjezi si sa iti ordonezi camera happy Daca chiar nu te descurci, roaga o prietena care te cunoaste foarte bine sau chiar pe mama sa te ajute. Vei vedea ca nu este asa de greu.