| ΙΘΛΙΨΙΚΑ a întrebat:

ma numesc Rosalinda. Puteti sa-mi spuneti care sunt lucrurile necesare p/u tabara?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Sac de dormit
lanterna (preferabil cu leduri) (cat mai mica si cu autonomie cat mai mare)
busola
folie de supravietuire (chiar si cea de unica folosinta)
briceag
bricheta (incarcata, functionala si preferabil cu aprinzator piezzo – nu cu cremene)
cana metalica sau din plastic (cea mai usoara va fi premiata)
lingura (cea mai usoara va fi premiata)
ceas
carnetel si creion
fluier
Parangac si ata de cusut
plosca usoara sau sticla de plastic de min 1L (un PET este ideal)
telefon mobil (care va sta inchis pe toata durata taberei) Telefonul mobil va fi folosit
doar in caz de urgenta, drept pentru care trebuie pastrat inchis pentru a i se conserva bateria
medicamente:
antidiareice
analgezice
pansamente
fasa elastica
tifon
apa oxigenata (sticla mica din plastic)
antibiotic cu spectru larg

| jupinu2011 a răspuns:

Sac de dormit
lanterna
busola
briceag

| ADii29 a răspuns:

Pff pai depinde cat timp pleci si unde. laughing