| MotoBlitz a întrebat:

Salut! Mai există uniformă obligatorie la Colegiul Național Ion Luca Caragiale din Ploiești? Fratele meu a prins în 2012 uniformă formată din pantofi, pantaloni de stofă, cămașă, sacou, cravată și patch-ul cu stema României și sigla liceului.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Din Ianuarie 2023 se vor reintroduce uniformele obligatorii doar la unitatile de invatamant care decid acest lucru.
Toate colegiile, liceele si scolilor vor anunta curand daca introduc obligativitatea unifromelor scolare sau nu.