| lolbobo123 a întrebat:

Salut, maine imi pun aparat dentar fix si vreau sa va intreb daca stiti cum se monteaza, sau cam cat timp ar dura montarea pentru ca sincer sa fiu imi este cam frica big grinD
Am 14 ani big grin

1 răspuns:
| Felissa13Eden a răspuns:

Nu te speria, dureaza mai mult sa stai la coada la dentist decat sa stai sa-ti puna aparatul.
Dureaza in jur de 15-20 de minute, dar o sa ti se para mai putin.Iti dau cu o solitie pe dinti sa-i albeasca, iti aspira saliva si apoi lipesc aparatul pe fiecare dinte.O sa-l stranga la capete sastea fix si Voilà.N-ai voie sa mananci 3 ore dupa, dar te obișnuiești imediat cu el.E foarte chicwinking